Sė shpejti programet te viti 2008 te forumi ynė toni-hacking

Prej Askujt Nuk Kam Frik, Askend se Adhuroj, Jam Rob i All-llahut qė veq nė tė besoj...
 
ForumKėrkoRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 10 Celularėt mė tė shitur nė botė !

Shko poshtė 
AutoriMesazh
naki-hack
Admin
naki-hack

Numri i postimeve : 86
Registration date : 24/12/2007

10 Celularėt mė tė shitur nė botė ! Empty
MesazhTitulli: 10 Celularėt mė tė shitur nė botė !   10 Celularėt mė tė shitur nė botė ! Icon_minitimeTue Dec 25, 2007 12:02 am

Nga “Nokia N90” e deri tek “Sony Ericsson K7800i”'

Telefona celularė qė kushtojnė mė shumė se njė rrogė mujore e shumė personave, por edhe telefona qė kushtojnė mė pak se sa do tė kushtonte njė darkė nė restorant. Pėr arsye tė ēmimit, pėr arsye tė cilėsisė apo opsioneve tė ndryshme, ata janė celularėt mė tė shitur nė botė. Nė kėtė pėrfundim ka arritur gazeta amerikane “New York Times”, e cila ka kryer njė bilanc tė shitjeve tė telefonave celularė. Ndėr mė tė preferuarit ėshtė “Samsung SCH-i730”, i cili kushton rreth 280 dollarė dhe ėshtė i pėrshtatshėm pėr ata qė duan tė qėndrojnė shumicėn e kohės tė lidhur me miqtė apo kolegėt e tyre me anė tė bluetooth-it. Edhe “Nokia N90”, edhe pse me njė ēmim prej rreth 440 dollarėsh qėndron nė krye tė celularėve mė tė shitur. Kjo pėr shkak tė kombinimit tė figurės dhe audios pothuajse perfekte tė kėtij celulari. Por jo tė gjithė mund tė pėrballojnė telefona me ēmime jo tė lira. Nė kėtė rast vjen nė ndihmė “RIM BlackBerry 7230”. Me njė ēmim qė mund tė konsiderohet mė se i arsyeshėm, rreth 60 dollarė ky telefon celular ėshtė i kombinuar me njė tastierė tė plotė dhe me ekran tė gjerė, si dhe me kohė bisede prej 240 minutash. Ndėrsa ata qė preferojnė telefonin celular “Sony Ericsson K750i” do tė paguajnė pėr tė 240 dollarė, por pėrveē mjetit tė komunikimit do tė pėrfitojnė dhe aparatin fotografik dixhital tė cilėsisė sė lartė qė pėrmban ai.

1. Samsung SCH-i730
Pėrmban: Microsoft Windows Mobile 2003.
Ēmimi: 274.99 dollare
E veēantė: Bluetooth-i e bėn zgjedhje tė pėrshtatshme pėr ata qė duan tė qėndrojnė tė lidhur gjithė kohėn.

2. Nokia N90
Pėrmban: Kombinim i imazhit me zėrin.
Ēmimi: 439.99 dollarė
E veēantė: Nokia N90 ėshtė e pajisur me aparat dixhital.

3. Sony Ericsson K7800i
Pėrmban: Performancė dhe opsione mahnitėse.
Ēmimi: 376.98 - 419.99 dollarė
E veēantė: Me dy aparate dixhitale, me “MP3” dhe me radio.

4. Sony Ericsson P990i
Pėrmban: 540 minuta kohė bisedė.
Ēmimi: 399.99 - 549.99 dollarė
E veēantė: Aparat dixhital dhe “MP3”.

5. RIM BlackBerry 7230
Pėrmban: Tastierė e pėrshtatshme dhe e-mail nė kohėn reale.
Ēmimi: 59.99 dollarė
E veēantė: Nėse ka T-Mobile nė zonėn tuaj ky ėshtė njė telefon shumė ekonomik.

6. Palm Treo 600
Pėrmban: Deri nė 120 minuta kohė bisedė.
Ēmimi: 169.99 - 169.99 dollarė
E veēantė: Mund tė mbajė disa adresa e-maili.

7.RIM BlackBerry 7750
Pėrmban: Performancė dhe opsione fantastike.
Ēmimi: 49 dollarė
E veēantė: Ekran i gjerė me tastierė tė pėrshtatshme.


8. Sony Ericsson K750i
Pėrmban: Aparat dixhital qė bėn foto me cilėsi shumė tė lartė.
Ēmimi: 208- 239.99 dollarė
E veēantė: Aparat dixhital, “MP3”, radio.

9. Nokia N80
Pėrmban: Programe tė plota tė multimediale
Ēmimi: 500 dollarė
E veēantė: Dy aparate dixhitale, cilėsi e lartė figure dhe zėri.

Sony Ericsson Z710i
Pėrmban: Deri nė 500 minuta kohė bisede
Ēmimi: 259.98 dollarė
E veēantė: Cilėsi e lartė e muzikės, aparat dixhital.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
10 Celularėt mė tė shitur nė botė !
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Sė shpejti programet te viti 2008 te forumi ynė toni-hacking :: Sms telefon-
Kėrce tek: