Sė shpejti programet te viti 2008 te forumi ynė toni-hacking

Prej Askujt Nuk Kam Frik, Askend se Adhuroj, Jam Rob i All-llahut qė veq nė tė besoj...
 
ForumPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Sė shpejti programet te viti 2008 te forumi ynė toni-hacking Help Center

Use of cookies
Use of cookies

Probleme me regjistrimin dhe identifikimin
Pse nuk identifikohem dot?
Pėrse ėshtė e nevojshme qė tė regjistrohem?
Pse c'indentifikohem automatikisht?
A ėshtė e mundur qė emri im tė mos shfaqet tek lista e pėrdoruesve nė linjė?
Humba fjalėkalimin!
U regjistrova po nuk identifikohem dot!
U regjistrova kohė mė parė po nuk identifikohem dot mė!

Preferencat dhe vetitė e pėrdoruesve
Si mund ti ndryshoj vetitė e mia?
Ora nuk ėshtė e saktė!
E ndryshova brezin orar po ora ėshtė prapė gabim!
Gjuha ime nuk ėshtė nė listė!
Si mund tė vendos njė imazh nėn emrin tim?
Si mund ta ndryshoj gradėn?
Kur klikoj butonin e postės elektronike tė njė pėrdoruesi mė kėrkohet tė identifikohem!

Probleme me postimin
Si mund tė shkruaj nė forum?
Si mund ta redaktoj apo fshij njė mesazh?
Si mund ti shtoj njė firmė mesazheve tė mia?
Si mund tė bėj njė sondazh?
Si fshihet apo redaktohet njė sondazh?
Pse nuk hyj dot nė disa forume?
Pse nuk votoj dot?

Formatimi dhe llojet e temave
C'ėshtė BBCode?
A mund tė pėrdor HTML?
Cfarė janė figurinat?
A mund tė postoj imazhe?
Cfarė janė Lajmėrimet?
C'janė temat ngjitėse?
C'janė temat e kycura?

Nivelet dhe grupet e pėrdoruesve
C'janė Administratorėt?
C'janė Moderatorėt?
C'janė grupet e anėtarėve?
Si mund tė anėtarėsohem nė njė grup?
Si mund tė bėhem moderator i njė grupi?

Mesazhet Private
Nuk dėrgoj dot mesazhe private!
Ngela duke marrė mesazhe private qė nuk i dua!
Mė ka ardhur njė mesazh abuziv ose ofendues nga njė pėrdorues i kėtij forumi!

Cėshtje tė phpBB 2
Kush e krijoi kėtė program?
Pse nuk e ka X apo Y veti ky program?
Kė duhet tė kontaktoj pėr probleme abuzimi apo legale nė lidhje me kėtė forum?

 

Use of cookies
Use of cookies
About Cookies

A cookie is a text file containing a limited amount of information, which is downloaded on the user computer when she/he is surfing on a website. It allows the forum to recognize the user during next visits to offer them optimal browsing experience.
A Cookie acts as a string of information that a website stores on a user's computer, and that the user's browser provides to the website each time the user submits a query to the website

Forumotion uses Cookies. The goal of a cookies is to identify the user as an user of the website. Cookies permit to personalize the advertising content available.
By browsing a Forumotion forum, you agree with the use of third-party services that may set up cookies on your browser. You have the option to object to the filing of advertising cookies on your computer. If you choose this option, you will continue to see ads but these are not targeted to your interests centers.
The Forumotion forums use some web analytics tools to allow administrators to better understand the behavior of their users. These tools may use cookies to collect anonymous information and generate reports on forum statistics without users be identified personally.

Cookies management

Storage of cookies allows the user to fully enjoy the services offered on Forumotion forums. However, it is up to the User to determine if she/he authorized their use. The User agrees to be warned that blocking all types of cookies affects the good use of Forumotion forums and services.

Settings of the browser

Most of browsers let you manage Cookies individually. The help menu, included on each browser, describes how to refuse cookies for all websites, except websites you trust. Further information about cookies manage are available on the each browser.
Mbrapsht nė krye
Pytėsori - Sė shpejti programet te viti 2008 te forumi ynė toni-hacking Empty

Probleme me regjistrimin dhe identifikimin
Pse nuk identifikohem dot?
A jeni regjistruar? Duhet tė regjistroheni nqs doni tė identifikoheni. A jeni pėrjashtuar nga forumi (njė mesazh do shfaqet dhe do ju thotė qė jeni pėrjashtuar)? Nqs po, kontaktoni webmasterin ose administratorin e forumit pėr sqarime tė mėtejshme. Nqs jeni regjistruar dhe nuk jeni pėrjashtuar dhe prapė nuk identifikoheni dot, atėherė kontrolloni emrin e identifikimit dhe fjalėkalimin. Ky ėshtė problemi mė i zakonshėm po nqs ju jeni i sigurtė qė emri dhe fjalėkalimi janė korrektė kontaktoni administratorin e forumit.
Mbrapsht nė krye
Pytėsori - Sė shpejti programet te viti 2008 te forumi ynė toni-hacking Empty
Pėrse ėshtė e nevojshme qė tė regjistrohem?
Kjo varet nga konfigurimi i forumit. Megjithatė, regjistrimi ju jep mundėsi qė nuk u jepen vizitorėve tė paregjistruar. Regjistrimi ju mundėson caktimin e ikonave personale, pėrdorimin e mesazheve private, dėrgimin e mesazheve me postė elektronike anėtarėve tė tjerė, anėtarėsimin nė grupe pėrdoruesish, etj. Regjistrimi bėhet brenda disa minutash kėshtu qė ju kėshillojmė ta bėni kėtė.
Mbrapsht nė krye
Pytėsori - Sė shpejti programet te viti 2008 te forumi ynė toni-hacking Empty
Pse c'indentifikohem automatikisht?
Nqs nuk zgjidhni kutinė Mė identifiko automatikisht kur identifikoheni, programi i forumit do ju mbajė mend vetėm pėr njė kohė tė caktuar. Kjo ndalon pėrdorimin e llogarisė tuaj nga dikush tjetėr qė pėrdor kompjuerin tuaj. Nqs doni tė identifikoheni automatikisht, zgjidhni kutinė e pėrmendur mė lartė; Ky veprim nuk rekomandohet nėse pėrdorni njė kompjuter qė nuk ėshtė juaji.
Mbrapsht nė krye
Pytėsori - Sė shpejti programet te viti 2008 te forumi ynė toni-hacking Empty
A ėshtė e mundur qė emri im tė mos shfaqet tek lista e pėrdoruesve nė linjė?
Po, tek profili juaj bėje mundėsinė Fshih qėnien nė linjė aktive. Pasi bėn kėtė vetėm administratorėt dhe ti mund tė shikojne emrin tėnd. Ti do numėrohesh si pėrdorues i fshehur.
Mbrapsht nė krye
Pytėsori - Sė shpejti programet te viti 2008 te forumi ynė toni-hacking Empty
Humba fjalėkalimin!
Mos u frikėsoni. Megjithėse fjalėkalimi i vjetėr nuk mund tė shikohet, ai mund tė rishkruhet. Pėr tė bėrė kėtė shko tek faqja e identifikimit dhe kliko Harrova fjalėkalimin, ndiq udhėzimet dhe brėnda disa minutash do keni njė fjalėkalim tė ri.
Mbrapsht nė krye
Pytėsori - Sė shpejti programet te viti 2008 te forumi ynė toni-hacking Empty
U regjistrova po nuk identifikohem dot!
Nė fillim kontrollo nėse po specifikon emrin dhe fjalėkalimin e duhur. Nqs ata janė korrekt, dy gjėra mund tė ndodhin: Nqs COPPA ėshtė aktivizuar dhe ju zgjodhėt Jam nėn 13 vjec kur u regjistruat, ndiq udhėzimet qė tu dėrguan. Nqs COPPA nuk ėshtė aktivizuar, a ka nevojė pėr aktivizim llogaria juaj? Disa forume kėrkojnė aktivizim tė llogarisė nga ju ose administratori para se tė identifikoheni. Kjo gjė duhet tu thuhej nė momentin qė u regjistruat. Nqs morėt njė mesazh me postė elektronike, ndiqni udhėzimet, nqs jo verifikoni adresėn tuaj tė postės elektronike. Njė prej arsyeve qė aktivizimi kėrkohet ėshtė parandalimi i regjistrimit me adresa qė nuk ekzistojnė. Nqs jeni i sigurtė qė adresa juaj e postės elektronike ėshtė korrekte, kontaktoni administratorin e forumit.
Mbrapsht nė krye
Pytėsori - Sė shpejti programet te viti 2008 te forumi ynė toni-hacking Empty
U regjistrova kohė mė parė po nuk identifikohem dot mė!
Arsyet mė tė zakonshme janė specifikimi i gabuar i emrit tė identifikimit ose fjalėkalimit (shikoni postėn elektronike me adresėn e sė cilės u u regjistruat pėr kėto) ose administratori ka fshirė llogarinė tuaj pėr tė zvogėluar regjistrin e forumit. Provoni tė regjistroheni prapė dhe tė merrni pjesė nė diskutime.
Mbrapsht nė krye
Pytėsori - Sė shpejti programet te viti 2008 te forumi ynė toni-hacking Empty

Preferencat dhe vetitė e pėrdoruesve
Si mund ti ndryshoj vetitė e mia?
Tė gjitha vetitė tuaja (nqs jeni regjistruar) ruhen ne regjistėr. Klikoni Profili pė tė modifikuar tė gjitha vetitė e profilit tuaj (zakonisht shfaqet nė fillim tė faqes
Mbrapsht nė krye
Pytėsori - Sė shpejti programet te viti 2008 te forumi ynė toni-hacking Empty
Ora nuk ėshtė e saktė!
Ora ėshtė pėrgjithėsisht e saktė, megjithatė ju mund tė jeni duke parė orėn e njė brezi tjetė orar. Nė kėtė rast duhet tė ndryshoni brezin orar ku jeni tek profili juaj, psh. Londėr, Paris, New York, Sidnei, etj. Vini re se brezi orar ashtu si shumė veti tė tjera mund tė ndryshoshet vetėm nqs jeni i regjistruar
Mbrapsht nė krye
Pytėsori - Sė shpejti programet te viti 2008 te forumi ynė toni-hacking Empty
E ndryshova brezin orar po ora ėshtė prapė gabim!
If you are sure you have set the timezone correctly and the time is still different the most likely answer is daylight savings time (or summer time as it is known in the UK and other places). The board is not designed to handle the changeovers between standard and daylight time so during summer months the time may be an hour different from the real local time.
Mbrapsht nė krye
Pytėsori - Sė shpejti programet te viti 2008 te forumi ynė toni-hacking Empty
Gjuha ime nuk ėshtė nė listė!
Kjo ndodh se ose administratori nuk e ka instaluar ose paketa pėr gjuhėn qė doni nuk ekziston. Provoni ti kėrkoni administratorit ta instalojė gjuhėn qė doni; nqs nuk ekziston mos merrni leje dhe krijoni vetė njė pėrkthim tė ri. Mė shumė informacion ka tek faqja e phpBB Group (shiko lidhjen nė fund tė faqes)
Mbrapsht nė krye
Pytėsori - Sė shpejti programet te viti 2008 te forumi ynė toni-hacking Empty
Si mund tė vendos njė imazh nėn emrin tim?
Zakonisht ka dy imazhe nėn emrin tuaj. I pari ėshtė imazhi qė tregon gradėn tuaj dhe zakonisht pėrbėhet nga disa yje qė tregojnė se sa mesazhe keni shkruar nė forum. Nėn kėtė mund tė jetė njė imazh mė i madh qė njihet si ikona personale. Aktivizimi dhe mėnyra e pėrdorjes sė ikonave personale ėshtė nė dorė tė administratorit tė forumit. Nqs nuk keni mundėsi ti pėrdorni ikonat personale, pyesni administratorin pėr arsyet.
Mbrapsht nė krye
Pytėsori - Sė shpejti programet te viti 2008 te forumi ynė toni-hacking Empty
Si mund ta ndryshoj gradėn?
In general you cannot directly change the wording of any rank (ranks appear below your username in topics and on your profile depending on the style used). Most boards use ranks to indicate the number of posts you have made and to identify certain users, e.g. moderators and administrators may have a special rank. Please do not abuse the board by posting unnecessarily just to increase your rank, you will probably find the moderator or administrator will simply lower your post count.
Mbrapsht nė krye
Pytėsori - Sė shpejti programet te viti 2008 te forumi ynė toni-hacking Empty
Kur klikoj butonin e postės elektronike tė njė pėrdoruesi mė kėrkohet tė identifikohem!
Na vjen keq, po vetėm pėrdoruesėt e regjistruar mund tė dėrgojnė mesazhe nėpėrmjet formularit tė forumit (nqs administratori e ka aktivizuar kėtė funksion). Kjo bėhet pėr tė penguar abuzimin e sistemit tė postės elektronike nga pėrdoruesit anonimė.
Mbrapsht nė krye
Pytėsori - Sė shpejti programet te viti 2008 te forumi ynė toni-hacking Empty

Probleme me postimin
Si mund tė shkruaj nė forum?
Shumė e thjeshtė. Kliko nė butonin e duhur tek paneli i forumit ose temės. Mund tu kėrkohet tė regjistroheni pėrpara se tė shkruani dicka; veprimet qė ju lejohen tregohen nėn panelin e forumit ose temės. (psh. Ju mund tė krijoni tema tė reja nė kėtė forum. Ju mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi etj.)
Mbrapsht nė krye
Pytėsori - Sė shpejti programet te viti 2008 te forumi ynė toni-hacking Empty
Si mund ta redaktoj apo fshij njė mesazh?
Nqs nuk jeni moderator ju mund tė fshini apo redaktoni vetėm shkrimet tuaja (shpeshherė vetėm brenda njė kohe tė caktuar mbas postimit) duke klikuar butonin redakto pėr mesazhin e duhur. If someone has already replied to the post you will find a small piece of text output below the post when you return to the topic, this lists the number of times you edited it. This will only appear if no one has replied, it also will not appear if moderators or administrators edit the post (they should leave a message saying what they altered and why). Please note that normal users cannot delete a post once someone has replied.
Mbrapsht nė krye
Pytėsori - Sė shpejti programet te viti 2008 te forumi ynė toni-hacking Empty
Si mund ti shtoj njė firmė mesazheve tė mia?
Nė fillim krijo njė firmė nėpėrmjet profilit tuaj. Pasi ta keni krijuar, zgjidhni kutinė Bashkangjit firmėn nė formularin e postimit. Gjithashtu, ju mund ti shtoni firmėn cdo mesazhi automatikisht duke zgjedhur kutinė e duhur tek profili juaj (megjithatė ju akoma keni mundėsinė pėr tė mos ta shtuar firmėn nė mesazhe individuale, c'zgjidh kutinė tek formulari i postimit).
Mbrapsht nė krye
Pytėsori - Sė shpejti programet te viti 2008 te forumi ynė toni-hacking Empty
Si mund tė bėj njė sondazh?
Kur hapni njė temė tė re (ose kur redaktoni mesazhin e parė tė temės, nqs keni lejen e duhur) do shikoni formularin Hap Sondazh nėn formularin kryesor (nqs nuk e shikoni formularin e sondazhit ju nuk keni lejen e duhur pėr tė hapur njė sondazh). Shkruani pyetjen e sondazhit dhe tė paktėn dy zgjedhje. Pėr tė shtuar njė zgjedhje shkruaj emrin dhe kliko Shto zgjedhje. Gjithashtu keni mundėsi tė specifikoni se pėr sa ditė ėshtė i hapur sondazhi, 0 ėshtė sondazh infinit . Nr. i zgjedhjeve pėr njė sondazh ėshtė i kufizuar nga administratori.
Mbrapsht nė krye
Pytėsori - Sė shpejti programet te viti 2008 te forumi ynė toni-hacking Empty
Si fshihet apo redaktohet njė sondazh?
Ashtu si mesazhet, sondazhet mund tė redaktohen vetėm nga autori, moderatorėt ose administratori. Pėr tė redaktuar sondazhin kliko tek mesazhi i parė i temės (vetėm mesazhi i parė nė njė temė mund tė ketė njė sondazh). Nqs askush nuk ka votuar atėherė autori mund ta fshijė ose redaktojė sondazhin, megjithatė nėse dikush ka votuar vetėm moderatorėt ose administratori mund ta redaktojė ose fshijė. Kjo bėhet pėr tė siguruar vėrtetėsinė e njė sondazhi.
Mbrapsht nė krye
Pytėsori - Sė shpejti programet te viti 2008 te forumi ynė toni-hacking Empty
Pse nuk hyj dot nė disa forume?
Disa forume mund tė jenė private dhe vetėm anėtarė me leje speciale mund tė hyjnė atje. Kjo leje jepet vetem nga administratori ose moderatorėt, pyesni ata nėse mund tė hyni.
Mbrapsht nė krye
Pytėsori - Sė shpejti programet te viti 2008 te forumi ynė toni-hacking Empty
Pse nuk votoj dot?
Vetėm pėrdoruesit e regjistruar mund tė votojnė. Nqs jeni regjistruar dhe prapė nuk mund tė votoni atėherė nuk keni lejen e duhur pėr ta bėrė atė gjė.
Mbrapsht nė krye
Pytėsori - Sė shpejti programet te viti 2008 te forumi ynė toni-hacking Empty

Formatimi dhe llojet e temave
C'ėshtė BBCode?
BBCode ėshtė njė implementim special i HTML. Pėrdorimi i BBCode tek forumi juaj varet nga konfigurimi qė ka bėrė administratori. Pėr mė tepėr BBCode mund tė aktivizohet ose c'aktivizohet nė mesazhet individuale. BBCode ėshtė shumė i ngjashėm me HTML, tags janė mbyllur brenda kllapave katrore [ and ] nė vend tė < and > dhe ofron kontroll mė tė madh nė formatimin e teksteve. Nė varėsi tė shabllonit nė pėrdorim, shtimi i BBCode nė mesazhet tuaja ėshtė shumė i lehtė nėpėrmjet kodeve tė klikueshme mbi pėrmbajtjen e mesazhit nė formularin e postimit. Megjithatė udhezuesi i BBCode mund t'ju hyjė nė punė.
Mbrapsht nė krye
Pytėsori - Sė shpejti programet te viti 2008 te forumi ynė toni-hacking Empty
A mund tė pėrdor HTML?
Pėrdorimi i HTML ėshtė i mundur kur administratori e ka aktivizuar, ai ka kontroll tė plotė. Nqs HTML lejohet ju mund tė realizoni se vetėm disa nga kodet punojnė. Kjo ėshtė bėrė pėr arsye sigurie nė mėnyrė qė tė ndalohet abuzimi i forumit nga pėrdorimi i kodeve HTML tė cilat shkatėrrojnė formatimin ose krijojnė probleme tė tjera. Nqs HTML ėshtė aktivizuar ju mund ta ē'aktivizoni nė mėnyrė individuale tek formulari i postimit.
Mbrapsht nė krye
Pytėsori - Sė shpejti programet te viti 2008 te forumi ynė toni-hacking Empty
Cfarė janė figurinat?
Figurinat janė imazhe tė vogla qė mund tė pėrdoren pėr tė shprehur emocione apo ndjenja nė mėnyrė grafike duke shkruar njė kod tė thjeshtė psh. :) nėnkupton i gėzuar dhe :( nėnkupton i mėrzitur. Lista e plotė e figurinave shihet tek formulari i postimit. Mundohuni tė mos i mbi-pėrdorni figurinat ama, ato mund ta bėjnė njė mesazh tė palexueshėm dhe moderatorėt mund ta redaktojnė ose fshijnė mesazhin fare.
Mbrapsht nė krye
Pytėsori - Sė shpejti programet te viti 2008 te forumi ynė toni-hacking Empty
A mund tė postoj imazhe?
Imazhen mund tė tregohen nė mesazhin tuaj. Megjithatė, nuk ka asnjė mėnyrė pėr ti ngarkuar imazhet nė regjistrin e kėtij forumi. Prandaj ju duhet tė krijoni njė lidhje me njė imazh nė internet. Psh. http://www.diku.net/foto-ime.gif. Nuk mund tė lidhni njė imazh nė kompjuterin tuaj ose imazhe qė ruhen me fjalėkalim si psh. imazhe nė inbox tė hotmail apo yahoo etj. Pėr tė krijuar lidhjen e imazhit me mesazhin tuaj pėrdor kodin BBCode [img] ose HTML. (Nqs lejohet)
Mbrapsht nė krye
Pytėsori - Sė shpejti programet te viti 2008 te forumi ynė toni-hacking Empty
Cfarė janė Lajmėrimet?
Lajmėrimet shpesh pėrmbajnė informacion tė rėndėsishėm qė duhet lexuar sa mė parė. Lajmėrimet qėndrojnė nė krye tė forumit ku janė postuar. Postimi i Lajmėrimeve bėhet nga persona me leje tė posaēme.
Mbrapsht nė krye
Pytėsori - Sė shpejti programet te viti 2008 te forumi ynė toni-hacking Empty
C'janė temat ngjitėse?
Temat ngjitėse duken nėn lajmėrimet dhe vetėm nė faqen e parė. Ato janė tė rėndėsishme kėshtu qė duhen lexuar po patėt mundėsi. Ashtu si lajmėrimet leja pėr tė postuar tema ngjitėse jepet nga administratori.
Mbrapsht nė krye
Pytėsori - Sė shpejti programet te viti 2008 te forumi ynė toni-hacking Empty
C'janė temat e kycura?
Temat mund tė kycen nga moderatorėt ose administratori. Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kycura dhe sondazhet mbyllen automatikisht. Temat mund tė mbyllen pėr shumė arsye.
Mbrapsht nė krye
Pytėsori - Sė shpejti programet te viti 2008 te forumi ynė toni-hacking Empty

Nivelet dhe grupet e pėrdoruesve
C'janė Administratorėt?
Administratorėt janė persona me nivelin mė tė lartė tė kontrollit mbi gjithė forumin. Ata mund tė vendosin mbi gjithcka qė ka lidhje me forumin si psh. vendosjen e autorizimeve, pėrjashtimin e anėtarėve, kush bėhet moderator etj. Ata gjithashtu kanė tė gjitha vetitė e njė moderatori.
Mbrapsht nė krye
Pytėsori - Sė shpejti programet te viti 2008 te forumi ynė toni-hacking Empty
C'janė Moderatorėt?
Moderatorėt janė anėtarė (ose grupe anėtarėsh) tė cilėt janė zgjedhur pėr tu marrė me problemet e pėrditshme tė forumit. Ata kanė mundėsi tė redaktojnė dhe fshijnė mesazhet si edhe mundėsi tė kycin, shkycin, zhvendosin, fshijnė dhe ndajnė temat e forumit qė moderojnė. Pėrgjithėsisht moderatorėt kanė pėr detyrė tė mbajnė mesazhet nė temė dhe tė fshijnė mesazhet fyese dhe abuzive
Mbrapsht nė krye
Pytėsori - Sė shpejti programet te viti 2008 te forumi ynė toni-hacking Empty
C'janė grupet e anėtarėve?
Grupet e anėtarėve janė njė mėnyrė pėr grupimin e anėtarėve pėr qėllime administrative. Cdo anėtar mund ti pėrkasė disa grupeve dhe cdo grupi mund ti jepen autorizme tė ndryshme. Kjo e bėn tė lehtė bėrjen e disa anėtarėve moderatorė nė njė forum apo dhėnien e lejes pėr tu futur nė njė forum privat etj.
Mbrapsht nė krye
Pytėsori - Sė shpejti programet te viti 2008 te forumi ynė toni-hacking Empty
Si mund tė anėtarėsohem nė njė grup?
Pėr tu bėrė anėtar i njė grupi kliko atje ku thotė Grupet e Anėtarėve dhe do shihni tė gjitha grupet. Megjithatė jo tė gjitha grupet janė tė hapura pėr cdo pėrdorues, disa janė tė mbyllur dhe disa janė tė fshehtė. Nqs grupi ėshtė i hapur atėherė kliko butonin e duhur pėr tu bėrė anėtar. Moderatori i grupit duhet ta aprovojė kėrkesėn tuaj, ata mund tu bėjnė pyetje tė ndryshme.
Mbrapsht nė krye
Pytėsori - Sė shpejti programet te viti 2008 te forumi ynė toni-hacking Empty
Si mund tė bėhem moderator i njė grupi?
Grupet e anėtarėve krijohen fillimisht nga administratori dhe pastaj ai zgjedh moderatorin. Nqs doni tė bėheni moderator i njė grupi, kontaktoni administratorin, provo ti dėrgosh njė mesazh privat.
Mbrapsht nė krye
Pytėsori - Sė shpejti programet te viti 2008 te forumi ynė toni-hacking Empty

Mesazhet Private
Nuk dėrgoj dot mesazhe private!
Ju ose nuk jeni regjistruar ose identifikuar, ose administratori ka ē'aktivizuar sistemin e mesazheve private pėr tėrė forumin. Gjithashtu administratori mund tua ketė ndaluar tė dėrgoni mesazhe private. Nė rastin e fundit kontaktoni administratorin.
Mbrapsht nė krye
Pytėsori - Sė shpejti programet te viti 2008 te forumi ynė toni-hacking Empty
Ngela duke marrė mesazhe private qė nuk i dua!
Sė shpejti do i shtojmė njė listė injorimesh sistemit tė mesazheve private, tashti pėr tashti provoni ti lajmėroni kėta persona. Nqs ata vazhdojnė tu ngacmojnė lajmėroni administratorin i cili mund tua ndalojė mesazhet private atyre pėrgjithmonė.
Mbrapsht nė krye
Pytėsori - Sė shpejti programet te viti 2008 te forumi ynė toni-hacking Empty
Mė ka ardhur njė mesazh abuziv ose ofendues nga njė pėrdorues i kėtij forumi!
Na vjen shumė keq pėr kėtė. Sistemi i postės elektronike qė pėrdor ky forum pėrfshin disa mėnyra pėr gjetjen e personave qė dėrgojnė mesazhe tė tilla. Ju duhet ti dėrgoni administratori njė kopje tė plotė tė mesazhit qė morėt; it is very important this include the headers (these list details of the user that sent the email). Administratori mund tė veprojė pastaj.
Mbrapsht nė krye
Pytėsori - Sė shpejti programet te viti 2008 te forumi ynė toni-hacking Empty

Cėshtje tė phpBB 2
Kush e krijoi kėtė program?
Ky program (nė formėn origjinale) u prodhua, lėshua dhe ėshtė pronė e phpBB Group. I disponueshėm sipas kushteve tė GNU General Public Licence (Liēenca Publike e Pėrgjithshme) dhe mund tė kopjohet lirisht, kliko tek lidhja e mėsipėrme pėr detaje
Mbrapsht nė krye
Pytėsori - Sė shpejti programet te viti 2008 te forumi ynė toni-hacking Empty
Pse nuk e ka X apo Y veti ky program?
Ky program u shkrua dhe liēencua nėpėrmjet phpBB Group. Nqs mendoni se njė veti e re duhet shtuar atėherė vizitoni faqen phpbb.com. Ju lutem mos postoni kėrkesa pėr veti tek forumi i phpbb.com, phpbb Group pėrdor sourceforge.net pėr menaxhimin e procesit tė programimit tė phpBB. Ju lutem shikoni nėpėr forum pėr tė parė se c'pozicion merr grupi ynė pėr vetitė e reja dhe ndiqni procedurat e specifikuara.
Mbrapsht nė krye
Pytėsori - Sė shpejti programet te viti 2008 te forumi ynė toni-hacking Empty
Kė duhet tė kontaktoj pėr probleme abuzimi apo legale nė lidhje me kėtė forum?
Ju duhet tė kontaktoni administratorin e kėtij forumi. Nqs nuk mundeni, duhet tė kontaktoni ndonjė nga moderatorėt. Nqs nuk merrni pėrgjigje atėherė kontaktoni pronarin e domain-it (bėni njė kėrkim whois) ose nqs ky forum pėrdor njė shėrbim falas (psh. yahoo, free.fr, f2s.com, etc.), departamentin e ankesave tė atij shėrbimi. Ju lutem kini parasysh qė phpBB Group nuk ka absolutisht asnjė kontroll mbi kėtė forum dhe nuk mund tė mbahet pėrgjegjės se si, ku ose nga kush pėrdoret ky forum. Eshtė komplet i kotė kontaktimi i phpBB Group nė lidhje me cdo lloj ēėshtjeje legale (cease and desist, liable, defamatory comment, etc.) qė nuk lidhet direkt me phpbb.com ose me programin e phpBB vetė. Nqs i dėrgoni ndonjė mesazh phpBB Group mbi cdo lloj pėrdorimi tė kėtij nga programi nga njė subjekt i tretė atėherė duhet tė prisni njė pėrgjigje tė shkurtėr ose mos prisni fare.
Mbrapsht nė krye
Pytėsori - Sė shpejti programet te viti 2008 te forumi ynė toni-hacking Empty

Kėrce tek: